|
|
|
Mashatu Tented Camp
  Eigenlijk ligt Mashatu Game Reserve in Botswana, maar omdat het vanuit Zuid-Afrika zo ongelooflijk makkelijk te bereiken is, wordt het vaak in de Zuid-Afrika reizen verweven. Want zegt u nu zelf, iedere safari liefhebber die naar Zuid-Afrika gaat, zou maar wat graag een betaalbaar kijkje in Botswana willen nemen! Mashatu maakt dit mogelijk, met een ongerepte wildernis, gigantisch veel wild en slechts weinig reizigers met wie u al dit moois hoeft te delen. Een hoogtepunt zijn de grote katten die hier veel gezien worden. Het beleid dat er nooit meer dan twee voertuigen tegelijkertijd bij een “sighting” mogen, zorgt ervoor dat wildmomenten onvergetelijk blijven. Mashatu Tent Camp is het zusje van de beroemde Mala Mala. Het kent eenzelfde kwaliteit wat betreft maaltijden, gidsen en service, maar een superieure locatie en geweldige prijs-kwaliteit verhouding.
Het Mashatu Tent Camp is zo goed verweven met de omgeving, dat het u bijna niet zal opvallen bij aankomst. Het camp is super exclusief, en biedt de echte wildernis ervaring. Omdat er maar acht tenten zijn hier, en kinderen onder de twaalf niet zijn toegestaan, heerst hier altijd een serene rust en heeft u direct een band met de rest van de gasten. Dit wordt nog eens versterkt door de diners die u of in de “gazebo” kunt nuttigen of rondom het kampvuur met de andere gasten, terwijl u uitzicht heeft op een druk bezochte waterbron.
Het is hier heerlijk verblijven. Tussen de gamedrives en gamewalks door biedt het zwembad verfrissing en de waterbron een ontspannen afleiding. Laat in de middag wordt er doorgaans een luxe high tea geserveerd, zodat u voldoende energie heeft wanneer u vertrekt voor een laatste gamedrive in de schemering. Complete ontspanning!
Het Mashatu Game Reserve is gelegen in de zogenaamde Tuli Block, een gebied langs de Botswaanse grens met Zuid-Afrika en Zimbabwe. De Limpopo rivier en Shashe rivier komen hier samen, waardoor het landschap ontzettend divers is. Van savanne en open vlakten tot weelderig bos en zandduinen! De streek is verder ongebruikelijk heuvelachtig voor Botswana en heeft schitterende uitkijkpunten, wat gunstig is voor het zien van dieren. Mashatu is één van de grootste privé game reserves in zuidelijk Afrika, met maar liefst 25.000 hectare aan ongerepte wildernis. Naast de big five, die hier veelvuldig voorkomt, kunt u hier ook de wilde kat, jackal en wilde hond tegen komen. Voor vogelliefhebbers is dit ook “the place to be” met meer dan 350 verschillende soorten vogels die hier voorkomen! Vanaf Johannesburg gaan er vluchten naar Limpopo of Polokwane. Vanaf Polokwane kunt u kiezen of u wilt doorvliegen naar Mashatu, of dat u liever een transfer heeft over de weg. Vanaf Limpopo Airfield steekt u per 4WD of per kabelbaan (afhankelijk van de hoogte van het water) de rivier over om vervolgens door te rijden naar Mashatu.
Wanneer je naar Botswana gaat voor het zien van veel wild, kan je het beste in de winter, het droge seizoen, reizen. Dit is van mei t/m oktober. Het wild is dan gemakkelijk te spotten, aangezien ze zich vaak ophouden bij de waterbronnen. De dagen zijn lekker warm, maar in de avond kan het nog wel eens fris worden. Neem daarom wel warme kleding mee, anders zullen de night-drives behoorlijk tegenvallen! Wanneer u wat flexibel bent met uw reisperiode, kies er dan voor om in april en mei te reizen. Dit zijn mooie, stille maanden om de Tuli Block te bezoeken. In het regenseizoen, de zomer in Botswana, van november tot maart kan de temperatuur oplopen tot zo’n 40 graden. Er worden veel jonge dieren geboren, wat uiteraard een geheel nieuwe dimensie geeft aan het wild spotten. Het landschap is weelderig en groen, en u zult prachtig veel wilde bloemen tegenkomen. Er zijn maar 8 tenten bij Mashatu Tent Camp, gelegen onder de beschermende takken van gigantische bomen. De tenten zijn op een flinke afstand van elkaar gelegen, en bieden zodoende een perfecte hideaway. De tenten zijn ruim en hoog, u kunt hier met gemak rechtop in staan. Er is een buitendouche bij uw tent, zodat u tijdens het douchen kunt genieten van de volgepakte sterrenhemel en de ontzettende rust. Het diner wordt geserveerd naar uw wens. Wilt u dineren in de “gazebo”, waarbij u geniet van iets meer privacy maar toch de echte wildernis beleving krijgt, dan kan dat. Maar eigelijk is het toch wel het meest toepasselijk om te dineren in de Boma, een binnenplaats in de openlucht, verlicht en verwarmd door een kampvuur en met een gigantische sterrenhemel boven u. De Mashatu beleving gaat misschien het beste leven, als wij u een verblijf beschrijven. Hier is alles mogelijk, van een safari per mountainbike of te voet, tot het bezoeken van authentieke dorpjes in de omgeving van het camp, waar u lokale kunstenaars aan het werk ziet en een veehouderij bezoekt. Voor kinderen kan er een geheel apart programma worden opgesteld, zodat er bij de activiteiten rekening wordt gehouden en het tempo wordt aangepast. Een kleine “sneak preview” van een verblijf in deze ongerepte wildernis;
Dag 1 Wanneer u aankomst op het vliegveld van Limpopo, wordt u per kabelbaan naar de overkant van de rivier gebracht. Hier aangekomen begint de safari eigenlijk al, want in een open jeep rijdt u naar het camp. Eenmaal opgefrist wordt er een weldadige high-tea geserveerd op het terras van Mashatu Tent Camp, waarbij u uitzicht heeft op de waterplaats. Een rustige kennismaking met de avontuurlijke wildernis die in het vooruitzicht ligt.
Rond de klok van vier uur vertrekt u op uw eerste gamedrive door het reservaat. Samen met een ranger en een tracker gaat u op zoek naar het vele wild dat zich hier schuil houdt, en wordt u gewezen op de enorme variatie aan vogels in de lucht. Wanneer de zon langzaam ondergaat, wordt er een stop gemaakt zodat u kunt genieten van de typisch Afrikaanse “sundowners” ; met een drankje in uw hand de zonsondergang aanschouwen. Nu de nacht invalt, krijgt de gamedrive ineens een heel ander karakter. Met grote spots wordt de bush afgezocht naar de nachtdieren. Roofdieren worden wakker en gaan op zoek naar hun prooi. Met een beetje geluk spot u enkele leeuwen of cheetahs!
Bij terugkomst in het camp, zo rond 20:00, heeft u nog even de tijd om uzelf op te frissen na de enerverende gamedrive, alvorens u aan het aperitief begint. Daarna dineert u in de boma bij het kampvuur samen met de andere gasten. De bar blijft uiteraard open tot ver na het diner….
Dag 2 Vroeg opstaan vandaag, want voor dag en dauw gaat u op pad om het vele wild te spotten. Dit is namelijk het beste tijdstip, de bush ontwaakt langzaam en u kunt dit allemaal aanschouwen. Bij terugkomst in het camp wordt er een brunch geserveerd, waarna u kunt besluiten wat te lezen aan de rand van het zwembad of, als u nog niet genoeg heeft gekregen van de wildernis die u omgeeft, een wandelsafari maken samen met een ervaren gids.
Er wordt een high tea geserveerd in de namiddag, die u de nodige energie geeft om aan de tweede gamedrive van die dag te beginnen. Na deze gamedrive staat het diner weer voor u klaar, en haalt u samen met de andere gasten herinneringen op aan de “game sightings” van die dag.
Dag 3 Na een laatste gamedrive in de ochtend geniet u nog eenmaal van de heerlijke brunch voordat u Mashatu Tent Camp moet verlaten. Een verblijf om nooit meer te vergeten.
Er is geen spa bij Mashatu Tent Camp. Kinderen onder de twaalf zijn niet toegestaan in Mashatu Tent Camp, maar wel in Mashatu Main Camp. De activiteiten zijn helemaal hetzelfde, de accommodatie is anders. In Mashatu Main Camp verblijft u in suites in plaats van in tenten. Er kan een speciaal activiteitenprogramma voor uw kinderen worden samengesteld, waarbij uw kinderen hun eigen rugzak krijgen met een verrekijker, checklist, kleurboek en nog veel meer andere leuke verrassingen! Mashatu Tented Camp is opgenomen in de voorbeeldreis:
Andere hotels, lodges en resorts in Botswana: Jacana Camp , Kalahari Plains Camp, Kwetsani Camp , Mombo Camp , Nxabega Safari Camp, San Camp, Sandibe Safari Lodge, Savuti Camp, Xigera Camp Hotels, lodges en resorts in andere landen in Afrika: Kenia, Mauritius, Mozambique, Namibië, Seychellen, Tanzania, Zuid-Afrika Hotels, lodges en resorts op andere continenten: Azië, Down Under, Latijns-Amerika
|
|
|
 Meld u aan voor de Talisman NieuwsbriefEn blijf op de hoogte van interessante nieuwtjes of aantrekkelijke aanbiedingen! 
GastenboekPeter en Maddy BolleboomWe hoefden nergens naar om te kijken en werden overal precies op tijd opgehaald, zodat we geen stress hadden dat we een vlucht niet zouden halen etc., waardoor we echt van een onbezorgde vakantie hebben kunnen genieten! En daar ga je uiteindelijk voor nietwaar!
lees verder Gert en AukjeHet verblijf in de beide Kayumanissen was overweldigend! Wat een warm welkom, enorme gastvrijheid en heerlijke verwennerij was het daar. Echt op en top honeymoon! lees verder
Reisverslagen Reis OmanWe hebben een heerlijke tijd gehad in Zighy Bay. De hotelstaf heeft ons in de watten gelegd en een trip de bergen in door absolute adventure is ... lees verder Onze rondreis door BaliDe cruise op de Ombak Putih was alweer een hoogtepunt. Ik kan me hier alleen in superlatieven uitdrukken. Een fantastische crew met een mooi gevarieerd programma en heerlijk eten. ... lees verder
|
|