Faena Hotel & Universe

Faena Hotel & Universe
Ligging
Bereikbaarheid
Reisperiode
Kamertypes
Restaurants
Activiteiten
Spa
Familie
Prijsindicatie

Het Faena Hotel + Universe is het unieke ontwerp van de Argentijnse fashion designer Alan Faena, ingericht met behulp van Philippe Starck. Dit gezegd hebbende, behoeven wij u niet uit te leggen dat het Faena Hotel + Universe een kunstwerkje van de bovenste orde betreft.

Het begint al met de locatie, op een steenworp afstand van de promenade en gevestigd in een oud pakhuis uit 1902. Het interieur versterkt de buitenkant van het gebouw, want het prachtige zwarte marmer en rode fluweel complementeren het bakstenen exterieur op een manier die maar moeilijk geëvenaard kan worden. Toch zijn de authentieke details van het pakhuis goed bewaard gebleven en op een bijzondere manier gemixed met het prachtige meubilair.

Typisch voor het design van Philippe Starck zijn het creëren van grote ruimtes en het gebruik van state-of-the-art technologie. 

Het hotel is een heus universum, want niet alleen zijn de “verplichte” faciliteiten zoals restaurants, een spa en een zwembad hier aanwezig, maar u vindt hier ook een kunstgallerie en een heuse “gourmet market”. Daarnaast is er een “School of Good Living”, waar u dans – kook – of wijnles kunt volgen. Heeft u genoeg gezien binnen de muren van dit prachtige hotel? Dan belt of roept u uw Experience Manager erbij. Hij kan u perfect adviseren over de vele restaurants en hotspots die zich op een steenworp afstand van het hotel bevinden.

Het Faena Hotel & Universe ligt in Buenos Aires, Argentinië. Het hotel ligt in de wijk Puerto Madero, een moderne en hippe wijk gelegen aan de prachtige havenpromenade van de stad. Vele bezoekers komen hier dan ook om lekker uit te waaien of te eten in één van de vele restaurants. Opvallend detail van deze wijk zijn de uitsluitend vrouwelijke straatnamen!

U kunt vanuit Nederland met Air France naar Buenos Aires vliegen. U heeft dan een overstap in Parijs. Zowel op de heen- als terugreis heeft u een nachtvlucht. Vanaf november 2011 zal de KLM een aantal keer per week rechtstreeks naar Buenos Aires gaan vliegen. Op de heenreis heeft u dan een dagvlucht en op de terugreis een nachtvlucht. 
In Buenos Aires en de Pampastreek hieromheen is het van oktober tot half december heerlijk. Vanaf half december wordt het redelijk snel heet en vochtig. In de winter (onze zomer) kan het fris zijn in Buenos Aires maar is het weer wel helder en heeft u prachtig licht.
De negentig kamers van het Faena Hotel & Universe hebben allemaal de WOW factor. Zodra u de deur opendoet van uw kamer, zult u verbaasd staan van de sensationele mix van wit leer met glanzend houten vloeren, handgesneden spiegels en rood fluweel. Hier zijn kosten noch moeite gespaard om het design van uw kamer tot in de puntjes uit te werken. Aan ieder detail is gedacht, van het diagonaal geplaatste bed tot de rood fluwelen gordijnen die van vloer tot plafond reiken. Vanuit uw “power shower” heeft u een uitzicht op de rivier of de haven, en er is zelfs een home theater (DVD, TV en muziek) in uw badkamer te vinden. 

Heerlijk vers geurende bloemen worden strategisch in uw kamer geplaatst, en overheerlijke chocolaatjes worden iedere dag ververst speciaal voor u. De kamertypes zijn enorm gevarieerd hier, van de charmante Premium Rooms tot de meest luxueuze suites die u zich maar kunt voorstellen. Maar alle kamers zijn stuk voor stuk met een enorm oog voor detail ingericht en bieden een hideaway in hartje Buenos Aires die zijn weerga niet kent!
Zoals u dat mag verwachten van een hotel waarbij alles om de beleving gaat, zijn de restaurants van Faena meer dan subliem. 

El Mercado is het meest informele restaurant, met een hippe en trendy stijl die tegelijkertijd authentiek Argentijns overkomt. Een prachtig mozaïek van tegels en de houten tafeltjes worden gecombineerd met industriële verlichting en Starck stoelen. Een allegaartje aan theepoten, kristal en oud porcelein staat uitgestald en enorme glazen wanden. De stenen muur is behangen met Argentijnse portretten en internationale iconen en door een enorm raam heeft u uitzicht op het zwembad. 

El Bistro heeft al veel awards mogen winnen. Niet alleen voor haar sublieme keuken, maar ook voor het hooguit opmerkelijke design. Een hele rij eenhoorns lijkt op u neer te kijken vanaf de muur, en de uitermate strategisch geplaatste tafeltjes bieden een intieme setting voor een perfect diner. Traditionele recepturen werden hier in de keuken gerestaureerd en uitgebreid met moderne bereidingstechnieken. Hierdoor is er een zeer interessante mix ontstaan en zijn de gerechten die hier uit de keuken komen van absolute sterrenkwaliteit. 

In The Cellar, het paradepaardje van het hotel, staan meer dan 400 soorten wijn. Naast proeverijen die hier worden gehouden voor de gasten van het hotel, kunt u hier ook een privé diner nuttigen. 

Het ontbijt bij Faena is spectaculair te noemen. Verse sappen en een uitgebreide keuze aan vers fruit zorgt voor een gezond begin van de dag. U kunt een eitje bestellen (precies zoals u deze hebben wilt) bij één van de chefs die absoluut geen last lijken te hebben van een ochtendhumeur. Vrolijk gooien zij de bacon over in de pannen en voeren ze een gezellige act op terwijl ze uw eitje bereiden in de open keuken. Als u al last zou hebben van een ochtendhumeur verdwijnt dat hier als sneeuw voor de zon! 

De beste Argentijnse steaks nuttigt u hier tijdens de lunch. De gerechten op het menu worden veelal bereid in de traditionele steenovens. De bar bij het zwembad serveert de lichtere gerechten, en in de bibliotheek nuttigt u een heerlijke high-tea met huisgemaakte scones.
Het is heerlijk om op eigen houtje door de straten van Buenos Aires te struinen, maar indien u wat meer inspiratie nodig heeft kunt u terecht bij de Experience Manager van het hotel. Zij weten precies waar ze u heen moeten sturen, welke restaurants nieuw zijn en waar de hotspots van het moment zich bevinden. 

Uiteraard regelt uw Talisman bestemmingsspecialist ook met veel plezier één of meerdere excursies voor u. Het bezoeken van een tangoshow of een fietstocht door de stad behoren bijvoorbeeld tot de mogelijkheden. Een echte aanrader is een bezoek aan El Cabaret, en hiervoor hoeft u het hotel niet eens te verlaten! Avond aan avond zijn er in deze chique zaal geweldige shows te zien, waaronder de prestigieuze tangoshow “Rojo”.

Wilt u wat meer ontspanning, dan bezoekt u de spa, de bibliotheek of trekt u wat baantjes in het zwembad…
Wanneer u zich wilt terugtrekken van de hectiek van Buenos Aires dan is een bezoek aan de Hamman en Spa echt een must! In de Hamman kunt u heerlijk ontspannen en genieten van spirituele lichaamszuiverende behandelingen. Ook massages, gezichtsbehandelingen en ontspannende activiteiten als tai chi of yoga behoren tot de mogelijkheden.
Gezinnen met kinderen zijn van harte welkom bij Faena Hotel & Universe.
Faena Universe is opgenomen in de reis:

 

 

Foto's van Faena Hotel & Universe

Deel deze pagina op...

 

Andere hotels, lodges en resorts in Argentinië:
Cavas Wine Lodge, Eolo Lodge, Estancia El Colibri, Hotel Correntoso, House of Jasmines, Legado Mitico, Loi Suites Iguazu, Los Cauquenes, Los Sauces Casa Patagonica, Palacio Duhau Park Hyatt Buenos Aires, Patios de Cafayate , Rincon Chico

Hotels, lodges en resorts in andere landen in Latijns-Amerika:
Brazilië, Caribbean - Barbados, Caribbean - Grenada, Caribbean - St. Barth, Caribbean - St.Lucia, Chili, Ecuador, Galapagos, Peru

Hotels, lodges en resorts op andere continenten:
Azië, Afrika, Down Under


vorige pagina | top

Zoeken

Meld u aan voor de
Talisman Nieuwsbrief

En blijf op de hoogte van interessante nieuwtjes of aantrekkelijke aanbiedingen!

Gastenboek

Boudewijn Loffeld en Helga van den Elzen

We hebben ontzettend genoten in Thailand. Het Paradise voldeed precies aan onze verwachtingen. Zeer mooie kamer met fantastisch uitzicht over zee. Elke dag met de zon wakker worden. Uitstekende en vriendelijke service van het personeel. Goede duikschool met een zeer enthousiaste duikleraar. lees verder

Wim en Sabine Dieks

Graag willen wij jullie laten weten dat wij ongelooflijk genoten hebben van onze reis 'West-Maleisië in grote stijl'. Top-hotels/-resorts, uitstekende en ruime kamers, prima ligging, goede service. Op alle locaties voldoende tijd om zelf op verkenning te gaan. lees verder

Vietnam reizigers

We hebben van een zeer voorspoedige reis en verblijf in The Nam Hai genoten. Het enorme privé zwembad hebben we in dit geval meer dan anders veelvuldig gebruikt. Wij gingen elke avond naar Hoi An om daar even rond te lopen en vervolgens te dineren. lees verder

Reisverslagen

Onze reis naar de Seychellen

Het 1e resort op Praslin (L'Archipel) was mooi, de mensen erg vriendelijk en behulpzaam en het eten geweldig. Nog nooit zo lekker gegeten op vakantie. Het 2e resort op Silhouette (Labriz) was nog luxer. Ook hier waren de mensen erg vriendelijk en stonden altijd voor je klaar.... lees verder

Reis Maleisië

Allereerst hartelijk bedankt voor het prachtige boeket, dat we aantroffen bij thuiskomst in Nederland ! Ten aanzien van de reis was alles prima in orde. ... lees verder