OLINDA was echt een beetje de 'verrassing' van de reis; nauwelijks toeristen, het hele weekend feest ter voorbereiding van de carnaval, heel erg 'Braziliaans' en super leuke sfeer. We hebben nog een uitstapje gemaakt naar Ilha de Itamaracá waar we uiteraard het 'Fort Orange' hebben bezocht!
MANAUS / ANAVILHANAS een bijzondere ervaring, zoals ik al zei. Wat ik wel jammer vond, is dat wij de 'Meeting of the Waters' niet hebben kunnen zien. Ik was wel in de veronderstelling dat we dat zouden kunnen zien namelijk... Maar daarvoor moet je dus echt wel wat extra tijd in Manaus hebben.
SALVADOR is wel veeeel toeristischer en (wat sfeer betreft ook iets grimmiger) dan bijvoorbeeld Olinda of Paraty. Maar goed, het is natuurlijk ook echt een stad. Wel heel leuk. En... Convento do Carmo vonden wij echt een waanzinnig mooi hotel! Hebben een dagje bijgeboekt, ook om de FESTA DE LEMANJÁ mee te kunnen maken op 2 februari. Was heel bizar; op Praia Rio Vermelho komen 's ochtends duizenden mensen samen voor allerlei ceremonies en om offers (vooral heel veel bloemen) te brengen aan Lemanja, de godin van de vruchtbaarheid en de zee. Heel bijzonder om mee te maken!
Wat mij trouwens ook een heel mooi en leuk verblijf leek, was Vila dos Rixas in Morro de Sao Paolo. Hier wilden wij in eerste instantie slapen, maar hebben we toch niet gedaan omdat het nogal afgelegen ligt (niet op loopafstand van de drukke strandjes). Maar voor mensen die gewoon lekker willen relaxen, is dit volgens mij een heel mooi plekje!
PARATY vonden we ook heel bijzonder. Super dat dit dorp zo mooi bewaard is gebleven. Pousada ook weer sfeervol en op een fantastische plek. We hebben een boot gehuurd voor een dag; prachtige omgeving, al die eilanden, geweldig. Een ander hoogtepuntje van ons verblijf in Paraty was Cachoeira Toboga, oftewel de 'Natural Water Slide' op een half uurtje afstand van Paraty. Ben je er ook geweest? Vond het echt geweldig!
Door N. Bax
op 26 augustus 2010
Bedankt voor de mooie bos bloemen! En natuurlijk voor de geweldige reis! We hebben ontzettend genoten van de natuur, de dieren, de cultuur, het weer, de mensen, het eten en de caipirinha's! Een prachtig land! We hebben nu al heimwee...
Rio was geweldig. Prachtige uitzichten vanaf Pão de Açúcar ... lees het volledige reisverslag 'Reisverslag Brazilie' door N. Bax
Door Marieke Boerlage
op 25 februari 2010
OLINDA was echt een beetje de 'verrassing' van de reis; nauwelijks toeristen, het hele weekend feest ter voorbereiding van de carnaval, heel erg 'Braziliaans' en super leuke sfeer. We hebben nog een uitstapje gemaakt naar Ilha de Itamaracá waar we uiteraard het 'Fort Orange' hebben bezocht!